Valensiya

Valensiya

Valencia; Madrid ve Barselona’ya 3-4 saat uzaklıkta olan, Valencia CF futbol takımıyla aşina olduğumuz, portakalıyla ünlü, İspanya’nın 3. en büyük şehridir. Bölgenin resmi dili aslında İspanyolca değil, Valensiyacadır. Ancak Valensiyaca İspanyolcaya çok benzemektedir. Yine de yazılışlar farklı olduğundan buraya gittiğinizde bir de Valensiyaca bir harita, rehber bulundurmakta fayda var. Valencia’da yasayan hemen hemen herkes de İspanyolca bilmektedir. İngilizcenin pek de tercih edilen bir dil olmadığını belirtmekte fayda var. Oldukça ucuzdur, bu yüzden öğrencilerin Barcelona, Madrid gibi daha pahalı olan yerlerden ziyade tercih ettiği noktalardan biridir. Hava genelde ılımandır, yazları aşırı sıcak olabilmektedir. Ancak bunu dengeleyebilecek harika plajlara sahiptir. Yalnız biraz kalabalık olabilirler. Büyük bir şehir olmasına rağmen, küçük bir şehrin sunduğu görüntüye sahiptir. Gözleri yoran büyük binaları yoktur, bol yeşilliklidir, uzun palmiye ağaçlarına sahiptir. Eski binalar ile modern binalar arasında bir ahenk yakalanmıştır. şehrin en ünlü modern bölgelerinden biri ‘la ciudad de las sciencias y artes’, yani ‘bilim ve sanat şehri’dir. Bu bölgede beş farklı temalı bilim ve sanat alanı vardır. En ünlü olanları Principe Felipe Science Müzesi Oceanografic  Hemisferic, Umbracle ve Palau de les Arts Reina Sofía’dır. Bunlardan en çok ilgi çekeni Oceanografik olmuştur; burası Avrupa’nın en büyük akvaryumudur ve içinde sayamayacağımız kadar balık çeşidi bulunmaktadır. Halkın bir kesimi bu ‘bilim ve sanat şehri’nin modern yapısından dolayı Valencia’nın tarihi dokusuyla uyumlu olmadığından şikâyetçidir, ancak bu bölge genel olarak çok sevilmekte ve turist ilgisi çekmektedir.

Yaş Seçenekleri

12-17 yaş

Enforex- Valensiya

Valensiya Üniversitesi'nin merkezindeki ünlü Mayor Galileo Galilei Koleji'ndedir. Çevresi üniversite öğrencileri ile doludur, bu da İspanyol kültürünü keşfetmek, yerli ve yabancı arkadaşlar ile vakit geçirmek için bire birdir.

Detaylar

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Bizimle hemen iletişime geçin, sizin için en uygun eğitim programını hazırlayalım.

E-Bülten

Şimdi üye olun ve eğitim materyalleri, yeni dersler, ilginç yayınlar, popüler kitaplar ve çok daha fazlası ile haftalık bültenleri alın!