Salamanca

Salamanca

Salamanca, İspanya'nın batısında, Kastilya ve Leon topluluğundaki Salamanca eyaletinin başkentidir. Şehir, Tormes Nehri kıyısında, birkaç tepe üzerinde yer almaktadır ve eski şehir 1988'de UNESCO Dünya Mirası Alanı ilan edilmiştir. Şehir, İspanya'nın başkenti Madrid'in yaklaşık 200 kilometre batısında ve Portekiz sınırının 80 kilometre doğusundadır. 1218 yılında kurulan Salamanca Üniversitesi İspanya'nın en eski ve tüm batının da üçüncü en eski üniversitesidir. Üniversite bünyesinde bulundurduğu 30.000 öğrencisiyle bölgedeki turizm gelirleriyle beraber Salamanca'nın en önemli gelir kaynağıdır. Bunun yanında, İspanyolca öğrenmek isteyen uluslararası öğrencilerin oluşturduğu dil eğitimi marketinin %16'sını bu şehir oluşturmaktadır. Şehrin sahip olduğu mimari yapılar gören herkesi büyüleyecek niteliktedir. Bunlardan en önemlisi Plaza Mayor 18. Yüzyılda Barok stilinde inşa edilmiştir ve Salamanca’nın sembollerinden biridir. Meydanın kendine özgü yapısı İspanya’nın en önemli figürü olan oyulmuş madalyonlarla dekore edilmiş kemerlerden gelmektedir. Salamanca’nın bir diğer önemli sembolü olan katedral Plaza Mayor’dan 5 dakikalık yürüme mesafesinde yer almaktadır. Aslında Salamanca bu katedrallerin iki muhteşem örneğine birden ev sahipliği yapar: bunlardan daha eski olanı la Catedral Vieja Roman ve Gotik tarzda, diğeri ise, Catedral Nueva, Gotik ve Barok tarzda inşa edilmiştir. Bütün bu mimari güzelliklerine ek olarak Tormes Kıyısı 176 metrelik uzunluğuyla manzaranın tadını çıkararak yürüyüş yapmak isteyenler için mükemmel bir tercihtir. Tormes kıyısı yalnız kalıp kafa dinlemek, derin sohbetlere dalmak veya spor yapmak için ideal bir yerdir.

Yaş Seçenekleri

5-18 yaş

Enforex - Salamanca

1200'lerde kurulmuş olan dünyanın en eski ikinci üniversitesi Salamanca Üniversitesi ile aynı şehirde bulunan Calasanz Kolejin'de bulunan merkez, şehrin en prestijli kolejlerinden biridir ve tarihi merkezin kalbindedir.

Detaylar

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Bizimle hemen iletişime geçin, sizin için en uygun eğitim programını hazırlayalım.

E-Bülten

Şimdi üye olun ve eğitim materyalleri, yeni dersler, ilginç yayınlar, popüler kitaplar ve çok daha fazlası ile haftalık bültenleri alın!