Nice

Nice

Nice, Fransa’nın güneydoğusunda Cote d’Azur bölgesinde bulunan sahilleriyle ünlü, Fransa’nın besinci büyük şehridir. Şehirde hava genelde güneşli ve sıcaktır, yağış oranı ise oldukça azdır. Hal böyle olunca turist oranı da epey fazladır. Fransa’da Paris’ten sonra turistler tarafından en çok ilgi çeken şehir olan Nice, 1 milyonluk nüfusuna karşın her sene 10 milyona yakın turist tarafından ziyaret edilmektedir. Şehir bu turist hareketliliğinden dolayı bir kültür merkezine dönüşmüştür. Bu sebeple de farklı kültürden insanlar ile bir arada eğitim almak isteyen öğrencilerin de uğrak noktası olmuştur.  Vieux Nice yani Eski Nice denilen böyle şehrin tarihi bölgesidir, daracık, canlı sokaklar, restoranları, kafeleri, meydanları ile şehrin en çok ilgi çeken bölgelerindendir. Şehir Place du Palais ve Apollo heykelinin bulunduğu Place Masséna gibi ünlü meydanlara, Musée Matisse, Musée Terra-Amata, Musée Masséna gibi önemli eserlerin sergilendiği müzelere ev sahipliği yapar. Ayrıca da şehri panoramik bir şekilde görmek isteyen ziyaretçiler de Nice Kalesine çıkıp burada manzarayı izleyebilirler.

Yaş Seçenekleri

12-17 yaş

Azurlingua - Nice

Azurlingua 30 yıllık tecrübesiyle, yakın konaklama imkanları ile, ders sonrasındaki aktivite ve gezileri ile öğrencilerin güvenli ve eğlenceli bir dil eğitimi almalarını sağlamaktadır.

Detaylar
10-16 yaş

International House - Nice

Nice'in merkezinde bulunan International House Nice; deneyimli öğretmenleri, maksimum 10 kişilik sınıfları, sıcak atmosferi ile 30 yıldır Fransızca eğitimi veren öğrenciye saygılı güvenilir bir okuldur.

Detaylar

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Bizimle hemen iletişime geçin, sizin için en uygun eğitim programını hazırlayalım.

E-Bülten

Şimdi üye olun ve eğitim materyalleri, yeni dersler, ilginç yayınlar, popüler kitaplar ve çok daha fazlası ile haftalık bültenleri alın!