Malaga

Malaga

Ülkenin güneyinde Endülüs Bölgesi’nde yer alan Malaga İspanya’nın ikinci büyük liman kentidir ve adını futbolda ‘Malaga CF’ basketbolda ise ‘Unicaja Malaga’ ile duyurmuştur. Çok büyük ve kalabalık olmayan şehirde ulaşım kolaylıkla erişilebilir ve pratiktir. Bunun yanında, Sevilla, Cordoba ve Granada gibi şehirlere de 1,5- 2 saatlik mesafededir. Yaz aylarının çok sıcak olduğu ve her yanının palmiye ağaçlarıyla kaplı olduğu Malaga’da, Cadiz’e kadar uzanan ‘Costa del Sol’ ,Türkçede Güneş Kumsalı anlamına gelmektedir, şehrin en gözde noktalarından biridir.  Genel olarak sakin bir şehir olan Malaga’nın stresten uzak bir yasam sürmek için ideal bir şehir olması kişiyi yanıltmamalıdır; çünkü Malaga’da çok hareketli ve eğlencenin ön planda olduğu bir yasam biçimi de vardır. Malaga Katedrali, Alcazaba Kalesi, boğa güreşlerinin gerçekleştirildiği Plaza de Toros ve Museo de Picasso şehrin en önemli ve meşhur çekim merkezleridir. Ünlü ressam Picasso Malaga doğumludur ve uzun seneler burada yasamıştır. Ressamın ölümünden sonra eserlerinin de içinde bulunduğu evi müzeye dönüştürülmüştür. Böylesi bir değere sahip olmak elbette ki Malagalılar için her zaman bir gurur kaynağı olmuştur. Ayrıca hemen eklemek gereklidir ki hangi ülkeden olduğu fark etmeksizin öğrenci kartına sahip herkes müze ve benzeri yerleri indirimli şekilde gezme hakkına sahiptir. Son olarak, Malaga’nın ünlü tatlısı ‘churros’un da muhakkak denenmesi tavsiye edilir. Özellikle yaz dönemlerinde Fransız ve İngilizlerin gözde tatil yerlerinden biri olan Malaga, farklı kültürlerden insanlarla tanışılabilecek, uygun konaklama imkânlarının olduğu, sakin ama eğlenceli bir şehirdir. 

Yaş Seçenekleri

12-17 yaş

Enforex - Malaga

Merkez, Malaga'nın en çok bilinen okulu Miguel de Unamuno'dadır. Harika konumuna ek olarak, büyük ve güzel sınıflara, havuz, futbol sahası, basketbol ve çeşitli spor alanlarına sahiptir.

Detaylar
15-18 yaş

Malaga Instituto - Malaga

Kaliteli bir yaşam alanında, Cerrado de Calderon'da yer alan okul; Malaga'nın tarihi merkezine 15 dakikalık otobüs yolculuğu, Perdegalejo kumsalına 10 dakikalık yürüme mesafesindedir. Harika bir manzaraya sahiptir.

Detaylar

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Bizimle hemen iletişime geçin, sizin için en uygun eğitim programını hazırlayalım.

E-Bülten

Şimdi üye olun ve eğitim materyalleri, yeni dersler, ilginç yayınlar, popüler kitaplar ve çok daha fazlası ile haftalık bültenleri alın!