Madrid

Madrid

İspanya’nın başkenti Madrid ayni zamanda Avrupa’nın en kalabalık şehirlerinden biridir. Akdeniz iklimini paylaştığımız için sıcakkanlılıkları, fiziksel özellikleri ve bazı kültür özellikleri bakımından çoğu zaman Türklere benzedikleri söylenir. En kalabalık şehirlerden biri olmasına rağmen, trafik çok rastlanabilecek bir durum değildir. Çünkü dünyadaki en iyi metro hatlarından birisine sahiptir ve bu metro sisteminin çok kullanışlı ve kolay olduğunu, bu şehirde kaybolmanın neredeyse imkânsız olduğunu söylerler. Bu yüzden turistler de halk gibi sürekli metroyu kullanmaktadır, otobüsler ise genellikle geceleri metronun kapalı olduğu saatlerde kullanılır. Şehirde birçok görkemli meydan vardır. Bunlardan en meşhuru da Puerta del Sol’dur. şehrin sembolü olarak bilinen ‘ayı ve kocayemiş’ heykeli, turistlerin ilgisini çeken yerlerin başında gelir. Don Kişot ve Sancho Panza’nin heykellerinin bulunduğu meydan, Krallık Sarayı, Modern Sanatlar Müzesi, Prado Müzesi, Reina Sofia Müzesi görülmeye değer olan yerlerindendir. Futbol asığı ziyaretçiler, ayni zamanda Real Madrid Stadı’nı görmeden dönmek istemezler.

Yaş Seçenekleri

5-18 yaş

Enforex - Madrid

Madrid'in çok kültürlü enerjisi, İspanya'nın merkezindeki konumu ve Francisco de Vitoria Universitesinin modern imkanlarınına ek olarak öğrenciler tenis, basketbol, futbol, kumsal voleybolu gibi oyunlar oynayabilirler.

Detaylar

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Bizimle hemen iletişime geçin, sizin için en uygun eğitim programını hazırlayalım.

E-Bülten

Şimdi üye olun ve eğitim materyalleri, yeni dersler, ilginç yayınlar, popüler kitaplar ve çok daha fazlası ile haftalık bültenleri alın!