Barselona

Barselona

İspanya Katalonya Özerk Topluluğu Bölgesi’ne ait olan Barselona, muhteşem mimarisi ve kumsalıyla dünyanın en çok turist alan şehirleri arasındadır. Barselona’yı anlatırken ilk olarak ünlü Katalan mimar Antoni Gauidi’den bahsetmek gerekmektedir çünkü şüphesiz ki bugün Barselona’yı Barselona yapan birçok mimari eserde onun imzası vardır. Gaudi’nin mimarinin doğayla buluşmasının muhteşem örnekleri olan eserlerinden en meşhurları arasında Sagrada Familia ve Güell Parkı bulunmaktadır. Mimarin tamamlayamadan öldüğü Sagrada Familia ‘bitmeyen kilise’ olarak nam salmıştır ve bugün hala yapımına devam edilmektedir. Kilisenin 2026 yılında bitmesi öngörülmektedir. Aşıkların buluşma noktası olarak da bilinen Barselona’nın en büyük çeşmesi olan Font Magica ise yine Barselona’nın mutlaka ziyaret edilmesi gereken noktalarından biridir. Barselona, Picasso ve Dali gibi dünyaca ünlü sanatçıların da yaşadığı bir şehir olmasıyla çok özel bir şehirdir ve bu sanatçıların müzeleri de Barselona’da mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır. Gotik ve modern mimarinin bir araya geldiği, cetvelle çizilmiş gibi muntazam karelere bölünmüş bir şehir düzenine sahip olan Barselona görenleri Ortaçağ’a götürerek adeta büyülemektedir. Bunun yanında, nostaljik tramvay ile ulaşım sağlanan, mükemmel manzarasıyla 520 metre yüksekliğindeki Tibidabo Dagi şehrin başlıca doğal güzelliklerinden biridir. Yaz aylarının gözde mekânıysa tertemiz kumsalıdır. Barselona mutfağı ağırlıklı olarak deniz ürünlerinden oluşmaktadır ve  ‘paella’ ve ‘tapas’ muhakkak denenmesi gereken lezzetleri arasındadır. Son olarak, Barselona’dan bahsetmişken şehrin dünyanın en ünlü futbol takımlarından biri olan FC Barselona’yı da anmadan geçmek olmaz.

Yaş Seçenekleri

5-17 yaş

Enforex - Barselona

Kampüs Barselona'nın merkezine 5 dakika uzaklıkta, 5 kilometre uzunluğunda harika kumsalara sahip olan Castelldefels'te, Garraf Doğal Parkı ve Akdeniz'in arasında kıyıdadır.

Detaylar

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Bizimle hemen iletişime geçin, sizin için en uygun eğitim programını hazırlayalım.

E-Bülten

Şimdi üye olun ve eğitim materyalleri, yeni dersler, ilginç yayınlar, popüler kitaplar ve çok daha fazlası ile haftalık bültenleri alın!